Nowoczesne formy zarządzania swoimi pieniędzmi - czy to na pewno bezpieczne?

Posted on 02/07/2023 12:18pm

W współczesnych czasach właściwie każdy ma dostęp do swojego konta bankowego za pośrednictwem bankowości internetowej - jeśli masz w domu internet, bez wątpienia Tobie także została zaoferowana taka usługa. Bankowość internetowa praktycznie nikogo już nie zadziwia - banki współcześnie niemal prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych, wykorzystujących nowe osiągnięcia technologii, sposoby zarządzania swoimi pieniędzmi. Dzisiaj prześledzimy, jak działają niektóre z nich i sprawdzimy, czy oczywiście są całkowicie bezpieczne?

Bankowość internetowa


Bankowość elektroniczna - dostęp do konta na smartfonie
Author: Kārlis Dambrāns
Source: http://www.flickr.com
Bankowość elektroniczna to w współczesnych czasach niemalże standard proponowany przez każdy bank. Jeśli chcesz łatwo móc płacić w sieci, a równocześnie właściwie na bieżąco mieć dostęp do swego rachunku bankowego, wtedy powinieneś uruchomić sobie właśnie e konto. Ta usługa jest praktycznie całkowicie bezpieczna - logowanie odbywa się poprzez zaszyfrowane połączenie, zwykle musisz podać swój numer klienta oraz hasło, a w niektórych bankach również jednorazowe hasło SMS. W współczesnych czasach bankowość elektroniczna jest niemal zupełnie bezpieczna, zatem nie musisz zupełnie martwić się o bezpieczeństwo (zobacz system przeciwpożarowy mercor w ofercie producenta) swych pieniędzy.

"Appka" na telefony


Właściwie każdy bank aktualnie oferuje swym klientom także dostęp do darmowego konta bankowego za pośrednictwem telefonów komórkowych. Jeśli zdecydujesz się na korzystanie z takiego rozwiązania, wtedy powinieneś unikać wszelkiego rodzaju połączeń z niezabezpieczonymi sieciami wi-fi, bowiem w takim przypadku ktoś może przechwycić Twoje hasło. Jeżeli jednak będziesz tego unikał, a Twój smartfon nie ma żadnych wirusów, wtedy bez wątpliwości będziesz całkowicie bezpieczny.

Podstawowe zasady jeśli chodzi o bezpieczeństwo


Niezależnie od tego, czy wreszcie zdecydujesz się na e konto czy będziesz chciał zarządzać sowimi pieniędzmi za pośrednictwem telefonu, zdecydowanie musisz pamiętać o paru podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Hasło do Twojego konta bankowego powinno być inne niż hasła do innych Twoich kont. Nigdy nie powinieneś podawać nikomu swego loginu ani hasła ani gdzieś ich zapisywać. Przy płatnościach elektronicznych zawsze sprawdzaj dokładnie kwotę zaznaczoną na ekranie, a jeżeli płacisz kartą w tradycyjny sposób - unikaj dawania jej innym osobom do ręki. Jeśli będziesz przestrzegał tych głównych zasad bezpieczeństwa, wówczas niewątpliwie nie grożą Ci praktycznie żadne kłopoty!